Správičky z bedničky vrh A

Správičky z bedničky alebo denníček šteniatok, ich maminky, a život v nových rodinách :)

11.December 2012: A takýto krásavec je z Nathanka heart . Dostalo sa nám do úší, že Nathanko je šikovný v záchranárskom výcviku, tak sa velmi tešíme a držíme mu aj s paničkou tlapky!

  

 

 

3.December 2012: Tak a padlo u nás rozhodnutie- ASSAMKO ostáva u nás heart. Je to veľmi učenlivý psík a ma úžasnú charizmatickú povahu. Každý z našej rodiny si ho veľmi zamiloval, a už nám dva krát ukázal, že o novú rodinu nestojí. Tak sa naša stála trojčlenná svorka rozrástla na päťčlennú cheeky. A týmto by som ukončila etapu o Aemy, Aishinke a Assamkovi v tejto sekcii, a novinky o nich možete sledovať v novej sekcii Náš denník. Tu budeme pridávať novinky a fotografie šteniatok, ktoré už maju nové rodinky.

1.December 2012: Aj dnešný deň sme strávili na výstave. Bola to medzinárodná výstava v Nitre, na ktorej sa zúčastnila Aemy, náš maly biely poklad Šelinka a náš modrý psík Ardien Abelis Tamelians. Aemy dostala opäť krásny posudok a výsledok VN1 :

 

 

 

 

 

Abelisko taktiež dostal prekrásny posudok a výsledok VN1! Mali sme obrovskú radosť keď sme sa s ním stretli po 4mesiacoch. Narástol z neho kus krásneho psa heart. A jeho páničkovia- Pani Editka a Ľuboško Belákoví, si ho nevedia vynachváliť, a zaslúžia si od nás chovateľskú pochvalu!!!

 

Tieto posledné tri dni, boli pre mňa veľmi náročné, ale keby sa dalo, vrátila by som ich speť. Na výstave sme boli výborná partia, k tomu stretnutie s našim odchovom, byť toľko chválení a spoznanie Amiaskovho nového majitela...aj slzička štastia vyšla angel.

30.November 2012: Dnes sme sa s Aemy a Assamkom zúčastnili na ich prvej výstave. Bola to špeciálna klubová výstava, ktorá sa konala v Nitre. Obe šteniatka sa správali úple výborne. Zvládli dav ľudí a psov bez povšimnutia. V kruhu sa predváchali obaja výborne a dostali krásne posudky a výsledky: Aemy VN1 a BOB BABY, Assamko VN1.

Posudky Aemy - AMETHYST AMULET Tamelians VN1

ŠVR 30.11.2012 - trieda šteniat / baby class - posudzoval Štefan Janega:
"6-mesačná, čierna, na svoj vek vyspelá sučka, kvalitná hlava, správna horná a spodná línia, správne zaúhlené končatiny, štandardné osrstenie, korektná mechanika pohybu. BOB BABY"

  

 
Posudok Assamka - ASSAM SUNRISE Tamelians VN1
ŠVR 30.11.2012 - posudzoval Štefan Janega:
"Veľmi pekný 6-mesačný pes, veľmi kvalitná hlava, správna horná a spodná línia, správne zaúhlené končatiny, kvalitné osrstenie, temperamentna povaha."
  
 
 O výťaza plemena išli obe naše šteniatka, BOB vyhrala Aemy:
 
 
Zúčastnili sme sa aj o najkrajší pár:

 

 

 

 

 

 

 

29.November 2012:  Pre Amiaska nastal den D, prišiel si pre neho nový pániček. S Amiaskom si padli do oka, a mala som pocit akokeby sa poznali už dlhšiu dobu. A tak sme sa so slzami v očiach rozlúčili, s ďalším naším psíkom. Lúčenie bolo tažké, kedže psík bol u nás pomerne dlhú dobu, no pravidelne nám chodia krásne videá, ako si Amiasko zvyká na nový život a psieho parťáka. Je od nás síce ďaleko, ale za to s rodinkou a psím kamarátom ktorí ho lúbia. Prajeme mu dlhý a šťastný život heart.

24.November 2012: A prišiel rad aj na strihovú úpravu Aemy a Assamka devil. Aemy je stašne neposedná sučka, a Assamko zas vzorový psík.

Assamko po úprave                        Aemy po úprave

   

 

18.November 2012: Blíži sa nám čas výstavy, a tak pomaličky začíname z úpravou šteniatok. Ako prvý išiel na úpravu Amiasko. V našom salóniku sa choval veľmi vzorovo wink

Pred úpravou                                                  Po úprave

      

 

11.November 2012: Dnes sme šteniatka boli pocvičiť na lúkach a v lese. Trošku sme im potrénovali nucháčiky a kondičku. Kedže sú zatial ešte dve šteniatka u nás, zatial ich cvičíme, okrem poslušnosti, aj na vyhľadávanie predmetov a osôb. Sú veľmi šikovné, a z ich prácou na svoj vek sme veľmi spokojní ! heart

7.November 2012: Takto krásne rastieme smiley

Aemy 5 mesiacov                                       Amiasko 5 mesiacov

   

Assamko 5 mesiacov

 

3.November 2012: S Írskou vlkodavkou Adélkou z Nitrickej Záhrady a jej chovateľkou, sme si urobili krásnu pohodovú prechádzku. Šteniatkám sa taky veľký psík páčil a už sa tešíme na ďalšie venčenie. heart

  

29.október 2012: Napadol nám prvý sneh, a šteniatkám sa veľmi páčil  cheeky

   

17.október 2012: Dnes sme si urobili s priateľmi krásny spoločný deň so psíkmi. Sťeniatka sa videli po prvý krát s touto svorkou psíkov, ale zapadli medzi nich ako medzi starých priateľov. Poroboli sme spoločné foto, no aj také rýchle postojové fotočky laugh

                   Aemy                                        Assamko                        Amiasko

 Amethyst Amulet Tamelians   

12.október 2012: Voľné šteniatka Assamko a Amiasko, ešte stále hľadajú ten správny domov. Myslím že im u nás nič nechýba, ale už by som im priala nájsť ten ich súdený domov. Ich dni u nás sú plné hier, papania, výcviku a rozvýjania sa. Assamko je pri cvičení poslušnosti veľmi rozumný. Oproti Amiaskovi a Aemy je veľmi kľudný a rozvážny. Na prechádzkach sa rád drží vedľa človeka pri nohe. Rád vydáva zo seba zvuky akéhosi medvedieho bručania cheeky , je to jeho prejav spokojnosti.Dovolím si povedať, že je to šteniatko z veľkou charizmou. Amiasko je zas veľmi aktívny psík s obrovským nadšením pre aport. Ten je najspokojnejši keď má niečo v papuľke. Na prechádzkach v lese si vždy nájde kus machu, a nesie si ho heartV lese sa cíti Amiasko ako Assamko vo vode laugh. Pri poslušnosti sa jeho temperamentná flatia povaha nezaprie. Urobí pekne všetko čo od neho človek očakáva, ale nedokáže si odpustiť neustále skákanie či držanie aspoň rukáva cheeky. Keď je však na prechádzke sám, je omnoho pokojnejší a nevystrája ako keď je so súredencami. Je to proste malý klaun heart.

  Assamko                  Assamko                Amiasko                 Amiasko

     

       Assamko a Amiasko

4-6 október 2012: Cez tieto dni si Assamko a Amiasko žili doma na divoko pod dozorom mojej zlatej mamičky heart. Zato psia mamina Aisha a sestra Aemy, absolvovali niekoľko hodinovú cestu do Poľskej republiky- Sielpií, kde sme sa zúčastnili na medzinárodnom cvičení, spolu s policajnými psami zo špecializáciou na výbušniny, drogy, obranu a dobrovoľnými záchranármi. Milo nás prekvapila Aemy. Chovala sa či v aute, alebo na ubytovni, úplne ako by to mala na dennom poriadku. Boli sme pripravení na nočné zasahovanie mláčiek a kôpok, no drobec pri nás prespinkal celú noc. Nemala problém s cudzími psíkmi, ľudmi ani priestormi. Po tréningoch si s nami užila spoločnú zábavu, ktorá sa konala na ubytovni, kde jej kopa ľudí dovolila skákanie a oblizovanie. Paničke ale neurobila ohromnú radosť iba Aemy, ale aj Aishinka- cvičenie bolo spojené s pozorovaním rozhodcov, zamerané na prácu psíka a spoluprácu psa a psovoda a následným vyhodnotením. Tí najlepší boli vyhodnotení 1, 2 a 3 miestom. A tak sme si s Aishinkou doniesli domov krásny pohár za 1 miesto! Aishinka podala výborne výkony a to aj napriek tomu, že výcvik pre nedostatok času sme zanedbali. Aishi si šikulka, ľubime ťa !!! heartheartheart Znova ma presvedčila o tom, že je srdckom pes záchranár!

       

 

30. september 2012: Dnes nám konečne po dlhšej dobe vyšiel čas na napísanie noviniek. Nakoľko máme ešte stále voľné dve šteniatka, a základnú poslušnosť už majú zvládnutú, začíname ich pomali učiť na pachové práce. Obaja psíkovia pracujú veľmi dobre. Amiasko je neskutočný aportér. Aport prinesie vždy pekne, a je v tom neúnavný cheeky. Najradšej má výlety v lese, kde zbiera mach, paličky a podobné veci. Ten musí mať neustále niečo v tej jeho malej papuľkecheeky .Assamko je zas neuveriteľný pohoďák. Veľmi rád si zašteká, ale iba keď sa na niečo teší, alebo dostane povel na štekanie. Inak je to psík, ktorý je skôr kludnejšej povahy. Niekedy na prechádzke nepotrebuje ani vodítko- chodí krásne vedľa nohy. Na chôdzu pri nohe su už zvyknutý, no ked sa odopnú, vychutnávajú si voľný pohyb. Aemy je nežná, no nezbedná sučka, ale tiež krásne robí a veľmi rýchlo sa učí. Je s nimi až radosť chodiť von. Neodbiehajú ďaleko od nás, prídu vždy na prvé zavolanie, a naozaj sa nám s nimi veľmi dobre, či len tak prechádza, alebo pracuje. Zo dňa na deň su úžasnejší heart.

Zopár fotografií za posledné dni:

Spoločné foto                              Amiasko                                     Assamko

  

  Aemy                                          mamina Aisha                            všetci za jeden povraz :D

  

V priebehu týždňa nám prišli aj fotografie Nathanka a Abeliska. Fotky od Abeliska som dostala aj z odkazom od istej kočky, ktorá ich stretla na výstave NO v Nitre,  že Abelisko je krásny a veľmi šikovný. Nathanková majiteľka ma tiež veľmi potešila, pretože sa tiež rozhodla venovať záchranárskej kynologií. Pre mňa ako chovateľku sú takéto správičky úžasné, a obom psíkom držím palce, aby sa im v záchranárčine dobre darilo heart.

Ardien Abelis Tamelians

  

Arwin Nathan Tamelians

  

 

18. september 2012: Krásna spoločná prechádzka s novým parťákom, Daxom-Labradorom.

                                 Foto: http://tamelians.rajce.idnes.cz/4X_retriever

15-16.september 2012: Cez víkend sme šteniatka vzali von do terénu samostatne, aby sme si všímali bližšie ich povahy. Assamko ma výborné poľovnícke vlohy. Vačšinu času strávil s nucháčikom na zemi a poľovaním na myšky alebo vyťahovaním si kamienkov z kaluže. Amiasko ten si viac všímal okolie, všetko si pekne dôkladne musel preskúmať, a jeho precíznosťou to dotiahol až ku tajnej skríši mladučkých bažantíkov. Naša Aemy si všímala každý pohyb, každý pach a nejako rada si zašteká na okoloidúcich ludí:

Assam Sunrise Tamelians

  

Amias Arliss Tamelians

  

Amethyst Amulet Tamelians- Aemy

  

 

14.september 2012: Máme ďalšie nové fotky našich miláčikov z nových domovov heart

Aura Of Love Tamelians- Beruška

   

 

Apple Blossom Tamelians- Pepi

  

 

Ardien Abelis Tamelians- Abelisko - kratučké video zo záchranárskeho tréningu

11.september 2012: Nadišiel čas ukázať šteniatkám les a jeho obyvateľov. Drobce si vychutnávali každý pach na zemi, stromoch a všade kde sa dalo. Naša mylná predstava, že šteniatka doma zaspia ako zarezané, bola naozaj veľmi mylná devil. Na večeru dostali hovädzie mäsko, ešte chvíľku roboli ich slávne lupmárny, a konečne sa uložili spať. Fotky: http://tamelians.rajce.idnes.cz/Spoznavanie_lesa_vrh_A_Tamelians

9. september 2012: Šteniatka sme dnes začali učiť na cestu autom. Môžem s radosťou napísať, že si cestu užívali. heart Zvedavo sledovali z okna okolitý svet, krútili veselo chvostíkmi a dokonca si v aute ulovili aj plyšovú hračku. laugh Za odmenu si užili kus obrovskej lúky, na ktorej boli po prvýkrát. Taktiež nám prišli krásne správičky od APPLE a AVALONKA. Myslím že drobci si tak užívajú svoje nové rodinky, že sme ich v myšlienkach ani raz nenapadli. heart

Zopár fotografií od AVALONKA, teraz už Vincenta smiley 

  

 

8. september 2012: Dnes od nás odcestovalo ďalšie naše srdiečko APPLE BLOSSOM. Apple bude bývať so svojou novou rodinkou v Odrách v Českej republike. S najväčšou pravdepodobnosťou sa bude venovať s jej novou paničkou canisterapii. Pred odchodom sme si ešte urobili spoločnú prechádzku. smiley

 

 

6. september 2012: Dnes ma čakala ďalšia neľahká chvíľka! Lúčenie s AVALONKOM. Zamiloval si mladú rodinku z Bratislavy s dvoma detičkami. Odchod bral veru lepšie ako panička... crying

3. september 2012: Šteniatka si prešli ďalším očkovaním, a to už posledným. Tí čerti si ani nevšimli že ich niečo pichlo.devil

1. september 2012: Dnes si páničkovia urobili radosť a porobili konečne dobré fotočky. :) Foto vonku z dnešného dňa APPLE a AMIASKO: http://tamelians.rajce.idnes.cz/Apple_Amias_Billy

28. augusta 2012: Ani v týchto dňoch šteniatká nezaháľajú, cvičia a chodievajú von na prechádzky foto: http://tamelians.rajce.idnes.cz/Luka_AEMY_Aishinka/ http://tamelians.rajce.idnes.cz/Luka_Assam_Apple/

23. augusta 2012: Dnes sa dostal k vode AVALONKO. Veru nezaháľal ani ten a vodu si užil tiež. Na suchu pekne poaportoval s loptičkou a pekne ju aj prinášal. Foto: http://tamelians.rajce.idnes.cz/Avalonko_-_Voda

22. augusta 2012: AMIASKO bol vo vode a veľmi príjemne nás prekvapil. Ihneď sa rozhodol plávať a párkrát sa aj ponoril pod hladinu. Bol proste ako ryba vo vode. smiley Foto: http://tamelians.rajce.idnes.cz/Amias-_voda

21. augusta 2012: Dnes boli pri vode ASSAMKO a APPLE. Assamko nás prekvapil jeho láskou k vode. Je to kľudný pohoďák, a tak sme čakali, že bude oproti Apple viac pozorovať, no opak bol pravdou. Vodu si vychutnával ako sa len dalo a z vody sa len málo dostal von. Krásne aportoval a nosil z vody von.angel Apple síce tiež nezahálala, ale radšej si nechala nosiť aportíky bližšie k brehu. devil Musím ešte pochváliť, že všetky šteniatka sa vonku dajú krásne odvolať, či od rôznych "dobrôt" po kravách a kozičkach cheeky alebo ľudí. Nielen že prídu na prvé zavolanie, ale urobia pekné privolanie aj s pekným predsadnutím. Mama Aisha sa može oproti nim niekedy hanbiť. cheeky Fotky:http://tamelians.rajce.idnes.cz/Assam_Apple_-VODA

19. augusta 2012: Horúce dni nás vytiahli k vode a tak sme ako prvú zobrali vyskúšať plávanie našu malú AEMY. Voda sa jej ohromne páčila, šikulka neváhala ani na chvíľku a hneď sa do vody hodila a plávala. Žiaľ, náš "skvelý" fotoaparát fotí nekvalitne a ako na tú potvoru, už nestačila ani baterka. devil Fotky: http://tamelians.rajce.idnes.cz/Amethyst_Amulet_Tamelians-_VODA/

18. augusta 2012: Dnes sme trošku drobcov pofotili z aportíkmi. Flatík sa v nich nezaprie. heart Potom aspoň na chvíľku spokojne zaspali.devil Fotky: http://tamelians.rajce.idnes.cz/Vrh_A_aport/

15. augusta 2012: Šteniatkam začína socializácia a výcvik už aj mimo domova. Na prechádzke sa správajú až prekvapivo dobre a pekne sa dajú odvolať z každej činnosti. Na týchto fotkách z prechádzky : http://tamelians.rajce.idnes.cz/prechadzka_vrh_A je biela fenka APPLE a hnedý psík ASSAM. Pre lepšiu ovládateľnosť berieme šteniatka von po dvoch.

12. augusta 2012: Dnes k nám prišla na úpravu so svojím flatíkom šikovná a úspešná juniorhandlerka Angelika. Využili sme chvíľu času, ktorá nám zvýšila, a opäť sme urobili šteniatkam fotografie v postojoch. S Angelikinou pomocou nám to išlo ľahko. Ďakujeme za pomoc. yes Fotky nájdete tu: POSTOJE 10,5 týždňa

10. augusta 2012: Fotky našich šikuliek http://tamelians.rajce.idnes.cz/Vrh_A_-10_tyzdnov/

9. augusta 2012: Šteniatka nám rastú do krásy a múdrosti. Dnes mali prvú prechádzku mimo svojho dvora. Vodítko zvládali krásne a pekne poslúchali. Nebudem klamať, ak poviem, že sa dnes za 5 minút naučili povel sadni a pekne sme ho hneď spojili s povelom, ktorý už poznajú - ku mne. Šteniatka sa neuveriteľne rýchlo učia a vedia sa výborne sústrediť. Máme z nich obrovskú radosť. Čoskoro pridáme video s ich poslušnosťou! yes

8. augusta 2012: Šteniatka dnes zistili, na čo slúži bazén a tak padol za obeť. devil Neskutočne si to  užívali. Niektoré sa priam hádzali do vody, zeleny psík si robil pod vodou aj bublinky. Šteniatka sa potom ako splašené naháňali po dvore. Boli také zlaté, že nám napokon ani bazéna ľúto nebolo.laugh

1. augusta 2012: Dnes boli šteniatka zočkované druhýkrát a boli prehliadnuté veterinárom. Psíci majú skontrolované aj semenníky. Všetko je v absolútnom poriadku. heart

28. júla 2012: Fotky šteniatok v postoji - 8 týždňov

Tieto 4 šteniatka sú ešte voľné:

Zelený psík                                                                      Čierny psík

 

Hnedý psík                                                                       Biela sučka

 

Náš nový prírastok - AEMY smiley

 

27. júla 2012: Nedá mi nepridať fotku maminky Aishinky, nakoľko sa nás ľudia pýtajú, či sa po pôrode a starostlivosti šteniatok nejako zmenila. Môžeme povedať, že vyzerá veľmi pekne, nieje na nej nič poznať a je stále vo výbornej kondícii. heart

26. júla 2012: Dnes sa šteniatka zoznámili s chlačekom, ktorý ma mozgovú obrnu. Boli sme zvedaví ako budú reagovať na invalidný vozík a podobné veci. Všetky šteniatka sa hneď rozbehli k vozíku a vynútili si hneď hladkanie od chlapčeka sediaceho v ňom. Peťkovi (chlaček na vozíčku) sa to hneď zapáčilo, a šteniatka okoby vedeli že majú byť jemnejšie.

   

23. júla 2012: Do novej rodinky dnes od nás odišiel modrý psík ARDIEN ABELIS TAMELIANS. Počas dňa prichádzali samé dobré správy od majiteľov Berinky a Nathanka. Obaja sa už udomácnili a pekne prespinkali noc. yes Nathanko spal pekne so svojím novým kamarátom zlatým retrieverom, ktorý sa stal Nathankovím strážcom! Potešili nás aj pochvaly Berinky - Aury, že je dobre socializovaná, pekne sa pýta von cikať a reaguje na povel fuj. heart

ARDIEN ABELIS a rodinka Beláková.

22. júla 2012: Dnešný deň bol pre nás aj radostný aj veľmi smutný. Čas, ktorý je ťažký pre každého starostlivého chovateľa, nadišiel! Prišiel deň odberu prvých šteniatok. Ťažko mi bolo už pár dní pred odberom, ale to sa dalo čakať... cheeky Dnes do nových domovov odišli: béžový psík ARWIN NATHAN TAMELIANS a žltá sučka AURA OF LOVE TAMELIANS. K večeru sme dostali správy od oboch nových rodiniek, že šteniatka zvládli cestu bez problémov a doma si všetko s vrtiacim chvostíkom preskúmali. Veríme, že sa im bude dobre dariť a budú robiť majitelom veľkú radosť. heart

NATHAN a rodinka Molentová                                                      BERRY a rodinka Kovaříčková

             

21. júla 2012: Dnes ráno bol veterinár skontrolovať šteniatka a čipy. Všetko bolo samozrejme v poriadkusmiley

19. júla 2012: Máme nové fotky šteniatok v postojoch :) Šteniatka na nich majú necelých 7 týždňov.

Ružová sučka - zadaná, zostáva s maminkou :)                 Biela sučka - zadaná

 

Žltá sučka - zadaná                                                           Čierny psík - voľný

  

Béžový psík - zadaný                                                         Zelený psík - zadaný

  

Modrý psík - zadaný                                                          Hnedý psík - voľný

  

17. júla 2012: Konečne máme najväčšieho strašiaka, čipovanie za sebou! Všetky šteniatka sa držali statočne a po uštipnutí ihly začali opať krútiť chvostíkmi, užívať si deň a vychutnávali si príjemnú návštevu! Mali sme pre nás veľmi cennú návšťevu - majiteľov ocka naších šteniatok. heart Šteniatka podostávali krásne hračky s pozdravom od ich otecka, porobili sme prekrásne fotky a venovali sa spoločne menám pre šteniatka.

14. júla 2012: Šteniatka dnes boli po tretíkrát odčervené. Ich dni sú teraz plné hier a spoznávaní. devil

13. júla 2012: Dnes sme mali na návšteve príjemú mladú rodinku zo Vsetína, ktorá si prišla vybrať jedno zo šteniatok. Štastie sa usmialo na žltú fenku. heart

11. júla 2012: Šteniatka bol dnes navštíviť a zaočkovať náš veterinár. Milo nás potešil, keď pochválil šteniatka aj maminku, aké sú krásne a vo výbornej kondicií. Všetky šteniatka zvládli očkovanie bravúrne. O týždeň ich ešte čaká čipovanie a my veríme, že aj to všetky pekne zvládnu. Aj horúce dni sú pre šteniatka veľmi veselé, v týchto teplotách sa máčajú vo svojej vaničke s vodou a potom šup pekne hrabať jamy a ničiť všetko čo im príde do cesty...laugh laugh

10. júla 2012: Dnes bol pre šteniatka veľký deň! Prišli si ich povyberať ich budúci majitelia, samí úžasní ľudia, s ktorými sme našli veľa spoločných tém. Béžový psík si našiel rodinu v Galante, kde ho čaká veľmi príjemná charizmatická rodinka, dvaja psí spoločníci, mačička a potkany domáce. cheeky Modrého psíka tiež čaká život v rodinke, v ktorej sú psy neoddelitelnou súčasťou života a kde majú okrem psej svorky i okrasné kozičky. Modrý psík by sa mal stať záchranárom. heart Ostatné šteniatká čaká výber v najbližších dňoch. heart

7. júla  2012:  Dnes sme šteniatka znovu socializovali. Zobrali sme ich do bytu aby si preskúmali ďalšie miestnosti a zvykali na rôzne zvuky, ako napríklad mikrovlnka, fén, skrinky a podobne.

     

5. júla  2012: Okolo šteniatok je stále viac práce a tak je aj menej času na denné informácie, za čo sa zároveň ospravedlňujem. Krásne naberajú na váhe a užívajú si rôzne návštevy. Všetky šteniatka sú veľmi čiperné a ich každenné behanie po dvore sa zmenilo na menšiu demoláciu dvora. surprise Skúmajú každý kúsok pozemku a majú už prebehnuté rôzne terény - schody, palety, mriežky... A to sme si mysleli, že ich budeme učiť pekne pomaly, no ako vidíme, ony sa učia samé. laugh

3. júla  2012: Prvé fotky v postoji:

Zelený psík                        Modrý psík                          Čierny psík                         Hnedý psík

     

Béžový psík                        Biela sučka                         Ružová sučka                      Žltá sučka

     

1. júla 2012:  Dnes bol opäť veľmi horúci deň a tak sa šteniatkam vonku príliš byť nechcelo. Na záhrade strávili niekoľkokrát za deň vždy asi pol hodinku. Horúčava šteniatka po chvíľke naháňania sa vyčerpala a šli spokojne spinkať do ich izbičky, kde majú príjemnú teplotu aj počas sparných dní.

29. júna 2012: Horúci deň šteniatka veľmi unavoval a tak viac času trávili vo vnútri. Dnes sme šteniatka aj odčervovali.

30. júna 2012: Dnes nám šteniatka pofotil pán, ktorý fotí pre noviny. Fotili sme len tak bežný deň vonku. Veľmi sa tešíme na fotografie, keď sa ku mne dostanú, samozrejme ich pridám.

28. júna 2012: Šteniatka majú 4 týždne. heart Za krásne fotografie sa chcem poďakovať mojej zákazníčke, kamarátke a skvelej fotografke v jednej osobe - Peťke Oboňovej. Kto by mal záujem o jej skvelú prácu, kontaktujte ma. Len foto hnedého psíka je vlastná tvorba. wink

Ružová sučka                                                                     Žltá sučka                          

  

Biela sučka                                                                        Hnedý psík

   

Béžový psík                                                                       Čierny psík                          

 

Modrý psík                                                                       Zelený psík

  

27. júna 2012: Na dnešok sme si naplánovali fotenie vonku, ale šteniatka v podvečernom čase už boli ospalé a aj slniečko nám zachádzalo. Bol to priam boj, no napriek tomu sa pani fotografke pár pekných záberov podarilo. Už sa tešíme na fotočky. smiley Samozrejme, hneď ako budú k dispozícii, pridáme ich sem. wink
 
26. júna 2012: Dnes sa šteniatka poriadne vyšantili. Mali na návšteve nových ľudí, ktorí sa s nimi vymojkali, a podvečer sa ešte ponaháňali s našou Šelinkou (maltézsky psík). Šelinka sa so šteniatkami hrá s veľkou chuťou a zároveň k nim má jemný prístup. Nessinka (kanárska doga) zase šteniatka rada stráži, či už leží pred dverami do ich izbičky alebo ich stráži vonku v ohrádke. Je úžasné mať svorku, ktorá spolu výborne vychádza. Ako každá maminka, aj Aishinka takýto babysitting istotne oceňuje. heart
 
24. júna 2012: Šteniatka si počas uplynulých slnečných dní užívali spoločné chvíle vonku. Po vážení a napapkaní si zvyknú dlhšie pospať, čo i ja oceňujem dobrým spánkom. Šteniatka sa začínajú intenzívnejšie hrať a ochutnávajú všetko čo sa dá. Narástli im už aj prvé zúbky.
 
21. júna 2012: Dnes boli šteniatka po prvýkrát vonku. Sledovali všetko okolo nich, preskúmali terén a spokojne zaspinkali na trávičke. Dnes majú tri týždne.heart
                                
 
Zelený psík                           Modrý psík                           Čierny psík                           Hnedý psík
      
Béžový psík                          Biela sučka                          Ružová sučka                         Biela sučka
                           
 
19. júna 2012: Šteniatka sa od dnešného dňa vyberajú na potulky mimo bedničky a všetko nebojácne  skúmajú. heart
 
18. júna 2012: Dnes nad ránom sa jedno šteniatko vybralo na vandrovku po izbe. Keď začulo môj hlas, zavrtelo chvostíkom a rozbehlo sa ku mne. cheeky  Žiaľ, bola som taká unavená, že mi nenapadlo pozrieť, ktoré šteniatko to bolo, a iba som ho vrátila k ostatným šteniatkam do bedničky. Všetky šteniatka už pekne reagujú na hlas a pohyb. smiley
 
17. júna  2012:  Od dneška sme začali šteniatka prikrmovať.
 
16. júna 2012: Šteniatka majú dnes za sebou prvé odčervenie. Väčšinu dňa ešte prespia, ale keď sa prebudia, ich vrčanie a štekanie počuť široko-ďaleko. smiley
 
14. júna 2012: Dnes si šteniatka skúmajú mamu a všetko okolo nich, sú úplne úžasné. :)
 
13. júna 2012: Všetky šteniatka už majú otvorené očká. Navzájom sa už medzi sebou ovoniavajú a olizujú. Dnes si psík zo zelenou stužkou sadol vedľa mňa, uprene sa zadíval na moju tvár a štekol... no proste na spapanie. heart
 
11. júna 2012: Dnes do rána sa mi šteniatka postarali o úsmev na perách. cheeky Vyskúšali si všetky zvuky, aké len môžu vydávať a psík s hnedou stužkou sa postaral o menší rozruch... Všetky šteniatka v klbku spokojne spinkali a nepovolili mu vyrušiť ich. Keď hnedý psík videl, že sa mu nepodvolia, začal ich hrýzť do zadočkov - asi si myslel že už má aj zúbky. cool
 
10. júna 2012: Dnes sme sa snažili trošku fotiť, ale kvalita zodpovedá rýchlemu pohybu šteniatok - začínajú  byť prirýchle. smiley Dnes začali vydávať aj prvé zvuky naznačujúce vrčanie. devil
 
 
Biela sučka                           Ružová sučka                       Žltá sučka                             Čierny psík
           
 
Zelený psík                           Modrý psík                           Hnedý psík                           Béžový psík
           
 
9. júna  2012: Šteniatko s modrou stužkou dnes otvára očká heart
 
7. júna 2012: Dnes majú šteniatka týždeň a všetky vážia takmer dvojnásobok pôrodnej hmmotnosti. Dnešný deň i minulú noc viac prespinkali, čo som ocenila aspoň kúskom kvalitného spánku.
 
6. júna 2012: Okolo siedmeho až ôsmeho dňa majú šteniatka dosiahnuť dvojnásobok pôrodnej hmotnosti. Dve ho dosiahli už dnes a ostatným chýba len máličko.

3. - 5. júna 2012: Šteniatka pekne priberajú na váhe a už spinkávajú aj ďalej od maminky. Zahájili sme dohliadanie na psíka s čiernou stužkou, ktorý sa narodil ako najmenší z vrhu. Napriek tomu je však veľmi obratný a silný, vždy sa dostane k tomu najvačšiemu struku a keď chce, pretlačí aj svojich o polovicu väčších súrodencov. cheeky Hmotnosť tak naberá statočne rýchlo.

2. júna 2012: Šteniatka začínajú veľký boj o svoj struk. cheeky Prípadnú nevôlu prejavujú hlasným pištaním. Keď sú spokojné, pekne vrtia chvostíkmi a mľaskajú. Trošku nás už premáha únava, kedže sme od stredy nespali, ale za tie zážitky to každému správnemu chovateľovi stojí.

1. júna 2012: U Aishinky sa naštastie neobjavili žiadne popôrodné problémy. Telesnú teplotu mala v normále a aj všetko ostatné v úplnom poriadku. Šteniatká sú húževnato prisaté na strukoch a ich hlasné mľaskanie je neodolateľné. cheeky

31. mája 2012: Nadišlo štvrtkové ráno a Aishinka si začala veľmi intenzívne pripravovať miesto na pôrod. Pri prvom tlačení sa začali hromadiť úžasné emócie a o 8:20 hod. bolo prvé šteniatko na svete. heart A len čo bolo vonku, už tu bola ďalšia čierna kôpka. heart Po piatich psíkoch prišli na rad tri sestričky. heart Celý pôrod, trvajúci tri hodiny, Aishinka zvládla bravúrne! Všetkých osem šteniatok sa narodilo v úplnom poriadku a od začiatku boli veľmi čiperné.

30. mája 2012: V stredu ráno Aishinkina telesná teplota klesla na 36,6°C a tak sme už vedeli, že čoskoro bude rodiť. Celý deň sme čakali na tú čarovnú chvíľku, no Aishinka nás chcela ešte trošku ponaťahovať a celú noc sme strávili ako na tŕňoch.