Náš denník

Vitajte v našom denníku, ktorý sme začali písať od nového roku 2013.

29. marec 2014:  Sme sa zúčastnili na výstave v Nitre. Amethyst Amulet Tamelians/ Emka skončila V2 Res.CAC, a Assam Sunrise Tamelians/ Samko získal taktiež V2 Res.CAC! Posudzovala pani Linda Voláriková, ktorá nám dala veľmi pekné posudky smiley

Emka

   

Samko

     

 

30. November 2013: Aemy, Assamko a Abelisko sa zúčastnili všetci v jeden deň na výstave. Abelisko síce získal V3, ale krásny posudok. Pani rozhodkyňa bola prísna, ale o to viac nás tešila jej nestrannosť. Aemy a Assamko dopadli u nej však na výbornú- Aemy  CAJC a dostala sa medzi TOP 3 juniorov z VIII. skupiny FCI !!!   Assamko  získal CAC a týmto splnil podmienky na Slovenského Junior šamióna !!!

 Emka v kruhu                                         Emka v záverečkách                         Samko pri posudzovani

   

29. November 2013: Aemy a náš odchov Ardien Abelis Tamelians, sa zúčastnili na špeciálnej kluboev výstave v Nitre.

Amethyst Amulet Tamelians získala V1 CAJC a Ardien Abelis Tamelians V1 CAJC a BOJ! Bolo to pre nás úžasné vidieť si opäť naše dve "šteniatka" spolu v kruhu o výhru :) Pre nedostatok času sme však už s Abeliskom do záverečných súťaži nešli frown.

 Ardien Abelis Tamelians                                                                            

   

Amethyst Amulet Tamelians- Aemy

    

 

15. September 2013: NVP Lučenec 15.9.2013 - Assam Sunrise Tamelians: V1, CAJC a Víťaz Slovenska mladých / Junior Winner of Slovakia 2013. Assamko znovu nesklamal ani v záverečnej súťaži, kde sa dostal medzi TOP 3 juniorov z VIII. skupiny FCI. Škoda len, že víťaz spomedzi juniorov mohol byť iba jeden. :) Máme z neho neskutočnú radosť!

Páničkovia zabudli doma fotoaparát, ale aspoň pár fotografií sme získali :)

   Assamko v kruhu    

6. Jún 2013: Dnešný deň je pre nás veľmi smutný a uplakaný. Po zákernej chorobe, nás opustla naša prekrásna kanárska doga Nessi . V našich srdciach ale ostane navždy, a veríme že sú za dúhovým mostom už spolu s Elinkou crying Ďakujem anjelk za krásnych 11 rokov strávených s tebou! heart

  

2.Júna 2013: Assam: Assam Sunrise Tamelians -Výstava Grand Prix Slovakia/ Nitra- trieda mladých - V1, CAJC, Derby Junior Winner 2013, Junior BOB, kvalifikácia na Crufts 2014 . Assamko nás opäť nesklamal, a dostal sa až do záverečnej súťaže, kde bol vybraný medzi najlepších troch juniorov VIII. skupiny heart

     

22.máj 2013: Trosku sme si zapózovali cheeky

 

20.máj 2013: Akoby sa majitelia naších šteniatok dohodli- aj Aurinka- Beruška prešla strihovou úpravou :) V pozadí je jej parťáčka s ktorou su vraj poriadna dvojka devil.

 

18.máj 2013: Ďalšie naše "šteniatko Abelis" sa chystá na výstavu, takže  bolo potrebné vykonať strihovú úpravu, a tá sa konala u nás doma. Abelisko musel občuchať všetky kúty, akoby si všetko kontroloval či je všetko tak, ako bolo keď opúšťal svoju psiu rodinku. Veľmi sme sa tešili jeho návšteve! Ked som ho teraz po dlhšom čase zazrela, sotva mi išlo udržať slzy! Je z neho prekrásny pes a ten jeho nádherný kožúšok mu môže závidieť veľa psov heartheartheart. Po ostrihaní, ktorá trvala naozaj veľmi dlho, sa pohral so súrodencami: Aemy a Assamkom a mamkou Aishou heart. Bolo to pre nás veľmi dojímavé.

Triskomyška :)                         :)                                             Kto je kto? .) Assamko leží, z ľava Abelisko, Aemy, Aishinka.

  

Abelisko pred úpravou                   Abelisko po úprave

 

 

 

29.apríl 2013: Psík z našej CHS AVALON, si prešiel prvou strihovou úpravou. Chystá sa na jeho prvú výstavu, a zároveň sa stretol s jeho otcom Corwinom heart. Samozrejme sme museli poprosiť o fotografie :)

Avalonkovi nadšenie pre aport nechýba yes      Avalonko vyhráva nad oteckom cool.

                  

18.apríl 2013: Dnešný deň bol pre naších drobcov výnimočný! Zúčastnili sa po prvý krát na ostrej pátracej akcii. Pátralo sa po pánovi, ktorý spadol do rozbúrenej rieky v Rajci.

16.apríl 2013:  Konečne nastalo teplo, a my si môžeme konečne užívať prírody :)

         

13.apríl 2013: Naši dorastenci a "mamina" :)

           Aemy 10 mesiacov                             Assamko 10 mesiacov                            Aishinka 5 rokov

       

12. marec 2013: Hermiona von Saranzsky/ Šeli, prešla v našom salóne strihovou úpravou :) Bolo ľúto strihať tú jej krásnu dlhú srsť, ale po praktickej stránke je to na nezaplatenie. Ako náhradu za srsť dostala krásnu súpravu s nášho obchodu :)

   

22.február 2013: Sme sa zúčastnili s Aemy a Assamkom na Klubovej výstave retrieverov v Nitre. Osobne som sa veľmi tešila na rozhodcu z Írska (Chris Hancock). Výsledky našeho prvého odchovu nás ale potešili viacnásobne! Aemy skončila s výsledkom VN1, a Assamko VN1, BOB, BIS ! Bol to opäť zážitok sledovať spolu obe naše "šteniatka" v záverečnej súťaži o BOB. heart

Aemy VN1                                                  Assamko VN1                                           Aemy a Assamko o BOB,

  

Assamko s Angelikou Bobríkovou o BIS       Assamko BIS                                         Naše pyšné lásky s výhrami

  

16.január 2013: Konečne nám nasnežilo. Flati si vedia sneh užiť rovnako ako vodu.

  

6.január 2013: Dnes sme navštívili našich priateľov a majiteľov CHS Nitrická záhrada. Aj páničkom padne dobre, keď sa stretnú s ľudmi, ktorí žijú pre psov. Naši hafani sa tiež veľmi radi stretajú s týmito krásnymi Írskymi Vlkodavmi.

  

 

5.január 2013: Aj cvičit treba :)

  

31-1.január 2113: Vianočné sviatky sme strávili veľmi príjemne, aj keď nás bolo o dve nezbedné šteniatka viac ako zvyčajne :D Všetci sme si ale užívali pohody a lásky heart.