*tamelians*        flat coated retriever

"NAŠA MALIČKOSŤ" - Našu "psiu" rodinu tvoríme Ja, môj manžel a naši štyria miláčikovia. Milujeme prírodu, zvieratá a uprimných ľudí. Ja som sa dostala k psom....no asi bude jednoduchšie napísať, že som sa s tým proste narodila laugh, a každý pes na ulici bol môj :). Ako dieťa som mala psov zakazovaných a keď sa  konečne rodičia nadomnou zľutovali, a v mojich 10 rokoch mi priniesli domov šteniatko,  po krátkej dobe muselo preč, za čo možem ďakovať zastaralým chybám a názorom niektorých "múdrych" ľudí, ktorí dávali mojim rodičom opačné rady,a tak nečudo že rodičia už nevedeli ako psíka naučiť aby v byte nešpinil, aby neničil veci a podobne...osobne som sa už v tom veku nevedela stotožniť s názormi podobnými ako pchať šteniatku ňucháčik do jeho mláčky, keď sa vyšpiní a utasať ho novinami! A TU MUSÍM PODOKTNÚŤ, ŽE TIETO NÁZORY PRETRVÁVAJÚ DO DNES!!! Neskôr som začala navštevovať náš miestny útulok, kde som sa roky denno-denne starala o tuláčikov, a naučila sa tam o psoch, o výcviku, povahe plemien....až po choroby.Žiaľ, stretla som sa tam aj s utrácaním, ba dokonca som sa stretla s besnotou a veľakrát aj s parvovirózou. Nie je to nič pekné na čo by milovník psov rád spomínal, ale každodenná pomoc pre nich ma vnútorne napĺňala. Niekoľko krát som nájdené psíča skúšala doniesť domov, a skúsila fintu, že som psíka položila do prúteného košíka, obložila ho kvietkami, položila ho pred naše dvere, zazvonila a ušla. Nádej vo mne umrela vtedy, keď som počula maminu kričať: "MONIKA! Ale ber toho psa hneď preč!". Sú to pre mňa veľmi humorné situácie, keď si spätne spomeniem na podobné moje neúspešné akcie laugh. Raz sa mi ale podarilo psíka doma na chvíľku mať, keď som doniesla domov choré šteniatko Sibírskeho Huskyho, a s maminou sme pri ňom presedeli celé noci aby sme ho zachránili. Žiaľ, nepodarilo sa nám to.Keď som už bola vo vyššom veku,  podarilo sa mi rodičov zlomiť a psíka mi nakoniec povolili. Bola to, teraz už nebohá sučka maltézskeho psíka, ELI. Bolo medzi nami krásne puto. Keď sme sa sťahovali z bytu do domu, vzala som si domov už odrastené šteniatko Kanárskej dogy - Nessi. Prežili sme spoločne veľa krásnych chvíľ. S Nessi som si začala plniť môj veľký sen - záchranárka so psom. Ness nebola síce na to najvhodnejšia, ale ako ja vravím, najlepší učiteľ je sám život, a čím má človek tažšie podmienky, tým viac sa naučí :) Keď som sa osamostatnila, a trénovala som s Nessi záchranu, prišiel do mojho života môj manžel, ktorého si Eli a Ness hneď zamilovali, a spoločne sme sa začali venovať záchrane. Nakoniec sme sa rozhodli kúpiť si psíka na záchranu, a tak k nám prišla naša parťáčka a zakladateľka našej chovateľskej stanice Tamelians sučka plemena Flat Coated Retriever AISHA z CHS-" Libošovská Blata". Časom Eli a Nessi prešli za dúhový most a k nám pribudol opäť maltézsky psík z CHS "Von Sáranszky"- Šeli, a nechali si dve šteniatka z nášho prvého vrhu Assama ( Samka) a Amethyst ( Emka). Toľko v skratke o mojom/ našom živote.

"AISHA SALÓN" - Náš salón vznikol na základe mojej dlhoročnej túžby po tejto práci. Psíkom sa venujem od detstva a život bez nich si už ani neviem predstaviť. Kto zdieľa domácnost´ so svojím miláčikom, isto mi dá za pravdu, že život bez nich je prázdnejší. K strihaniu som sa dostala pri mojej, teraz už nebohej, sučke maltézskeho psíka menom ELI. Nevedela som si predstaviť dať ju niekomu neznámemu do rúk bez toho, aby som vedela ako sa k nej budú správať a tak som si ju začala strihávať sama. Postupne sa začali na strihanie hlásiť viacerí moji známi a neskôr ma začali oslovovať aj ich priatelia a tak vznikol salón pre psov.

"VÝROBA OBOJKOV" - K výrobe som sa dostala tak, že som proste maniak na obojky :)

"CHS TAMELIANS" -Chovu plemena Flat Coated Retriever sme sa začali venovať s našou prvou sučkou tohoto plemena - Aishou Mysterious Falco. Naša CHS je zatiaľ mladá, ale držíme sa hesla- pomaly ďalej zájdeš, nakoľko si náš prvý vrh chceme sledovať po zdravotnej a pracovnej stránke, a tak druhý vrh budeme pravdepodobne plánovať na sučke z nášho A-vrhu .

26. apríla 2012 nám bolo doručené potvrdenie o chránení názvu chovateľskej stanice. V registri SKJ a v medzinárodnom registri FCI máme chránený názov TAMELIANS.

                              

 

TOPlist

aktualizované: 21.10.2017 14:06:19